Szlifierki szerokotaśmowe do drewna

Szlifierki szerokotaśmowe do drewna to rodzaj zaawansowanych narzędzi wykorzystywanych przede wszystkim w przemyśle drzewnym, ale także w metalurgii i innych branżach.  Szlifierki szerokotaśmowe, podobnie jak inne rodzaje szlifierek, służą do szlifowania i wyrównywania powierzchni drewnianych: płytowych, okleinowych, z drewna litego. Wyposażone w wysokiej jakości silniki są w stanie pracować długo i wydajnie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Szlifierka szerokotaśmowa Cindy 300, 400

Cindy to jednostronnie otwarta szlifierka szerokotaśmowa, przeznaczona głównie do szlifowania ram okiennych. Nadaje się również jako standardowa szlifierka szerokotaśmowa o szerokości części do 300 mm . Masz możliwość doboru optymalnego wyposażenia maszyny pod kątem przeznaczenia. Ta szlifierka szerokotaśmowa charakteryzuje się stałym stołem z zespołem szlifierskim o regulowanej wysokości. W przypadku szlifowania dużych ram maszynę można uzupełnić o systemy prowadnic nośnych, zapewniające bezpieczną pracę z obrabianym przedmiotem.

Szlifierka szerokotaśmowa Pony 430 Houfek

Pony to szlifierka szerokotaśmowa o klasycznej konstrukcji, która jest jedną z najmniejszych maszyn tego typu. Szlifierka szerokotaśmowa Pony nadaje się do małych prac stolarskich lub do obróbki (kalibracji i prac wykończeniowych) mniejszych części z litego drewna.

Szlifierka szerokotaśmowa Pony 630 Houfek

Pony to szlifierka szerokotaśmowa o klasycznej konstrukcji, która jest jedną z najmniejszych maszyn tego typu. Szlifierka szerokotaśmowa Pony nadaje się do małych prac stolarskich lub do obróbki (kalibracji i prac wykończeniowych) mniejszych części z litego drewna.

Szlifierka szerokotaśmowa Buldog 3 1100, 650, 950 Houfek

Szlifierka szerokopasmowa Buldog 3  została opracowana z myślą o klientach wymagających prostoty, niezawodności, a przede wszystkim jakości we wszystkich technologiach szlifowania. Dzięki tej maszynie, która pod względem rodzaju i ceny uzupełnia gamę Buldog, szlifowanie litego drewna i powierzchni fornirowanych jest bardzo precyzyjne.

Szlifierka szeroko taśmowa RWT BS 650 TORNADO LINE 120

503 196 829 507 197 677 12 M 1-6 tygodni Dane techniczne: Szerokość robocza: 650 mm Średnica walców: 120 mm Max. wysokość obrabianego materiału: 160 mm Moc silnika głównego: 7,5 HP (5,5 kW)

Szlifierka szerokotaśmowa RWT 950 TORNADO LINE 120, 180

Dane techniczne: Szerokość robocza: 950 mm Średnica walców: 180 mm Max. wysokość obrabianego materiału: 160 mm Min. Długość obrabianego materiału: 150/350 mm

Szlifierka szerokotaśmowa RWT 950 TORNADO LINE 120

503 196 829 507 197 677 12 M 1-6 tygodni Dane techniczne: Szerokość robocza: 950 mm Średnica walców: 120 mm Max. wysokość obrabianego materiału: 160 mm Moc silnika głównego: 10 HP (7,5 kW)

Szlifierka szerokotaśmowa Buldog 5 630, 910, 1100, 1350

Oryginalna konstrukcja linii maszyn Buldog 5 została opracowana z myślą o klientach wymagających  prostoty, niezawodności i jakości  we wszystkich technologiach szlifowania. Szlifowanie litego drewna, powierzchni fornirowanych i lakierów to dla tej maszyny prosta sprawa. Buldog 5 wyróżnia się  solidnością, niezawodnością i różnorodnością  kombinacji jednostek mielących. Zaletą szlifierek szerokopasmowych Buldog jest niezawodność i satysfakcja tysięcy klientów, sprawdzona na całym świecie.

Szlifierka szeroko taśmowa RWT BS 1100 TORNADO LINE 180

503 196 829 507 197 677 12 M 1-6 tygodni Dane techniczne: Szerokość robocza: 1100 mm Średnica walców: 180 mm Max. wysokość obrabianego materiału: 160 mm Moc silnika głównego: 10 HP (7,5 kW)

Szlifierka szeroko taśmowa RWT BS 1300 TORNADO LINE 180

503 196 829 507 197 677 12 M 1-6 tygodni Dane techniczne: Szerokość robocza: 1300 mm Średnica walców: 180 mm Max. wysokość obrabianego materiału: 160 mm Moc silnika głównego: 15 HP (11 kW)

Szlifierka szerokotaśmowa Buldog 7 910, 1100, 1350

Rozwój maszyny opiera się na odnoszącej sukcesy serii Buldog 5, która sprawdziła się u klientów na całym świecie.  Ze względu na swoją konstrukcję i możliwości szlifierka szerokopasmowa Buldog 7  jest przeznaczona do wymagającego szlifowania litego drewna, powierzchni fornirowanych, MDF lub podkładów i lakierów. Stała wysokość stołu pozwala na zastosowanie  szlifierki w liniach technologicznych . Osiągalna wysoka jakość szlifowanych powierzchni oraz stopień automatyzacji procesów szlifowania plasują maszynę w wyższej klasie średniej.

Szlifierka szerokotaśmowa Buldog 7S 1100, 1350

Rozwój maszyny opiera się na udanej serii Buldog 7, która sprawdziła się u klientów na całym świecie.  Ze względu na swoją konstrukcję i możliwości szlifierka szerokotaśmowa Buldog 7S przeznaczona jest do wymagającego szlifowania powierzchni fornirowanych, podkładów i lakierów. Dzięki elektronicznej stopce z napędzającym paskiem lamelowym jakość szlifowania jest podwyższona. Stała wysokość stołu pozwala na zastosowanie  szlifierki w liniach technologicznych . Osiągalna wysoka jakość szlifowanych powierzchni oraz stopień automatyzacji procesów szlifowania plasują maszynę w wyższej klasie średniej.

Szlifierka szerokotaśmowa Buldog 9 1350, 1650

Buldog 9 to szlifierka szerokotaśmowa przeznaczona do wymagających operacji  szlifowania litego drewna, powierzchni fornirowanych, MDF lub podkładów i lakierów. Stała wysokość stołu pozwala na zastosowanie maszyny w liniach technologicznych. Osiągnięta  wysoka jakość szlifowanych powierzchni oraz stopień automatyzacji procesów szlifowania stawiają maszynę w najwyższej klasie.

Szlifierka szerokotaśmowa Duplex 910, 1100, 1350 Houfek

Duplex to wysokowydajna szlifierka szerokotaśmowa do dwustronnego szlifowania, zwłaszcza materiałów płytowych. Konstrukcja maszyny Duplex oparta jest na serii Buldog, a zastosowanie obustronnego szlifowania zwiększa również wydajność pracy. Stała wysokość stołów pozwala na zastosowanie Duplexu również w liniach technologicznych. Jakość szlifowanych powierzchni oraz wysoki stopień automatyzacji stawiają maszynę w najwyższej klasie.

Zalety szlifierki szerokotaśmowej do drewna

Używanie szlifierek szerokotaśmowych pozwala na osiągnięcie dowolnej grubości obrabianego materiału. Te maszyny są doceniane przez stolarzy, jak i amatorów - są łatwe w obsłudze i cechują się długą żywotnością i nieskomplikowaną konserwacją.

Jak wskazuje nazwa, charakterystyczną cechą tych szlifierek jest szeroki pasek ścierny, który umożliwia jednoczesne szlifowanie dużej powierzchni materiału. Taśma ta przesuwa się przez maszynę, umożliwiając równomierne szlifowanie. Szlifierki szerokotaśmowe do drewna są bardzo efektywne w szybkim i równomiernym szlifowaniu dużych powierzchni, co czyni je idealnymi do prac produkcyjnych i przemysłowych. Są one powszechnie stosowane w przemyśle meblarskim, produkcji paneli, w produkcji drzwi, okien oraz w obróbce metalu i innych materiałów płaskich.

Jakie parametry wziąć pod uwagę przy zakupie szlifierki szerokotaśmowej do drewna?

Wybór szlifierki szerokotaśmowej do drewna powinien być podyktowany szeregiem ważnych czynników, które zapewnią, że urządzenie będzie odpowiednie do planowanych zastosowań i potrzeb. Najważniejszym parametrem jest moc silnika - wyższa moc oznacza, że szlifierka będzie lepiej radzić sobie z trudniejszymi zadaniami i będzie bardziej wydajna przy cięższych pracach. Kolejną istotną kwestią jest szerokość i długość taśm ściernych. Ich rozmiar ma kluczowe znaczenie, większa szerokość taśmy umożliwia szlifowanie większych powierzchni w krótszym czasie, ale może też wymagać większej przestrzeni roboczej. Możliwość regulacji prędkości pozwala natomiast na dostosowanie procesu szlifowania do różnych typów materiałów i zadań.

Szlifierki szerokotaśmowe RWT, Houfek

Dostępne w naszym asortymencie szlifierki szerokotaśmowe liderów branży stolarskiej m.in. RWT oraz Houfek nadają się do licznych prac obróbkowych, zarówno w małych, jak i średnich zakładach profesjonalnych. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie materiałem produkcyjnym jest różnego rodzaju drewno. Nadają się do obróki ram okiennych, elementów podłogowych, boazeri, mebli kuchennych.

Niezawodne szlifierki szerokotaśmowe przemysłowe

Szlifierki szerokotaśmowe o dużych gabarytach charakteryzują się dużą stabilnością i precyzją. Ich ogromną zaletą jest bezawaryjność i wydajność pracy, a także łatwość w obsłudze, która nie sprawi trudności operatorowi.