BRYKIECIARKI

porządek w miejscu pracy i ekologiczny materiał grzewczy

Wytwarzanie brykietu, w czasach dużego zapotrzebowania na surowce do ogrzewania, jest dużym atutem. Jednocześnie maszyny są energooszczędne i ich użycie nie generuje dodatkowych kosztów. Wpływa to na ich Dodatkowo wpływa to na utrzymanie czystości w miejscach, które są narażone na gromadzenie się materiałów odpadowych. Sprzedaż gotowego brykietu jest dużo bardziej opłacalna niż trocin i pyłu. To główny czynnik, który wpływa na decyzję zakupową klienta.

Brykiet to forma stała materiałów sypkich, które w procesie brykietowania uzyskują kształt, nadający się do swobodnego przechowywania. Jest materiałem naturalnym - biopaliwem. Wybierając go jako surowiec opałowy, dbasz o środowisko.

ACWORD

brykieciarki do słomy, brykieciarki do drewna dla małych i średnich zakładów

AcWord to brykieciarki wysokiej klasy. Służą do wytwarzanie brykietu z trocin i innych odpadów drzewnych, których wilgotność może sięgać 15%. Objętość materiału zostaje przy tym zmniejszona nawet o 90%, co daje możliwość łatwego transportu i przechowywania. Brykieciarki marki AcWord to w pełni maszynowa obsługa - za pomocą wbudowanego komputera, który współpracuje z mechanizmem prasującym. Daje to materiał o stałej jakości i niski wskaźnik awaryjności.

BRIKSTAR

prostota i skuteczność

Brykieciarki firmy BrikStar są mniej zaawansowane technicznie, ale równie skuteczne i spełniające swoją funkcję. Nadają się do małych i średnich warsztatów i zużywają mało energii. Ich konstrukcja pozwala na użycie ich wewnątrz i na zewnątrz. Są skonstruowane do ręcznego napełniania materiałem, prasa sterowana jest przez jeden przełącznik. Maszyny posiadają specjalny lej, który pozwala na wygodne wydobycie brykietu ze środka. Obsługa jest intuicyjna i dostosowana do osób niedoświadczonych.

Brykieciarki BP500 - niezawodna prasa do brykietu
Brykieciarki BP500 to profesjonalny sprzęt do produkcji brykietu w kostkach. Te europejskie maszyny są wyjątkowo wydajne i bezawaryjne. Nadają się do szybkiego przerabiania odpadów drewnianych na energooszczędne i ekologiczne biopaliwo - brykiet drzewny. Brykieciarki z pakowarką BP500 to urządzenia o wydajność przemysłowej - są w stanie przerobić 550kg odpadów w ciągu jednej godziny. Idealnie sprawdzą się w zakładach, w których generowane są duże ilości odpadów drzewnych. Ogromny atutem posiadania brykieciarki jest także atrakcyjna cena brykietu, który jest doceniany ze względu na wysoką kaloryczność oraz brak emisji szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji. Postaw na niezawodność i profesjonalny sprzęt producenta UMP!

Brykieciarki

Sprawdzone maszyny stolarskie od liderów branży, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów

Brykieciarka z pakowarką BP 500A

389,900.00  (316,991.87  bez VAT)

Brykieciarka AcWord Aeco 100

157,600.00  (128,130.08  bez VAT)

Brykieciarka AcWord Aeco 70

122,600.00  (99,674.80  bez VAT)

Brykieciarka AcWord Aeco 50

106,700.00  (86,747.97  bez VAT)
UMP Technika - litewska wielofunkcyjność

Maszyny litewskiej marki UMP Technika to urządzenia stolarskie do wielu rodzajów zadań. W ich asortymencie znajdziesz m.in. rozdrabniarki do słomy i odpadów drewnianych, brykieciarki, pakowarki brykietu, zbiorniki do napełniania. Charakteryzuje je solidna konstrukcja oraz niezawodność, a także gwarancja bezpieczeństwa dla operatora. Duży wybór produktów sprawia, że maszyny UMP Technika są bardzo chętnie wybierane i cieszą się dużym uznaniem wśród klientów.

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem tej marki na terenie Polski.

Rozdrabniarki

Niezawodne i uniwersalne urządzenia do rozdrabniania i mielenia wielu rodzajów materiałów, takich jak drewno, papier czy tworzywa sztuczne
Niezawodny sprzęt

Nasze brykieciarki charakteryzują się niezawodnością oraz najlepszymi specyfikacjami technicznymi. Wiodący producenci - UMP, AcWord i BrikStar - dbają o to, aby ich maszyny służyły długo i były odporne na uszkodzenia. Brykieciarki są przydatne nie tylko tam, gdzie obrabianym materiałem jest drewno. Świetnie poradzą sobie przy brykietowaniu słomy lub trocin. Wiele z nich wyposażonych jest w pakowarkę, dzięki temu oszczędza Ci pracy i nie powoduje bałaganu. Pakowarki i brykieciarki to gwarancja lepszego gospodarowania odpadami i ekologicznego podejścia poprzez skuteczny recykling!

Maszyny posiadają także funkcję odpylania, która zapobiega rozprzestrzenianiu się pyłu w miejscu pracy. Twoi pracownicy docenią to, że urządzenia są praktycznie bezobsługowe i w pełni zautomatyzowane.

Rozdrabnianie i mielenie - rozdrabniacz do trocin, młyn domielający

Rozdrabniacz do trocin służy do rozdrabniania materiałów drewnianych, w tym trocin, a nawet mebli. To rodzaj niszczarki, która oprócz elementów drewnianych, nadaje się także do niszczenia gumy, tworzyw sztucznych czy metalu. Rozdrabnianie można uznać za pierwszy etap produkcji brykietu, ale przetworzone materiały można także sprzedać lub użyć jako paliwa grzewczego. Rozdrabniacz do trocin jest więc maszyną uniwersalną, można go wykorzystać nawet do niszczenia odpadów ogólnych. To łatwy w obsłudze i bezpieczny sprzęt, który przyda się w wielu zakładach przetwórstwa.

Mielenie to proces, którego celem jest przerobienie trocin na frakcję, którą następnie będzie można zbrykietować. Dzieje się tak za pomocą siły odśrodkowej i specjalnego sita, który mieli odpady wiórowe. System zsypowy jest skonstruowany tak, aby nie stanowić zagrożenia dla operatorów, jednocześnie jest szybki i wygodny w obsłudze.

W naszym sklepie znajdziesz modele maszyn, które nadadzą się do rozdrabniania i mielenia. Jeśli szukasz niezawodnych i bezpiecznych rozwiązań do swojego zakładu pracy, które będą przystępne cenowo, sprawdź u nas! Młyn domielający i rozdrabniacz do trocin to jest to, czego szukasz.

PAKOWARKI

oszczędność czasu

Pakowarki są w stanie zapełnić nawet do dziesięciu worków brykietu jednocześnie. Są uniwersalne i można ich używać z większością brykieciarek. Ich konstrukcja jest lekka i bezpieczna dla operatora. Poprzez zautomatyzowany proces, pakowarki to oszczędność czasu i brak bałaganu. Niektóre pakowarki są wyposażone także w wagę, która monitoruje ilość zapakowanego brykietu.

W naszym sklepie znajdziesz kilka modeli, które na pewno dostosują się do Twoich potrzeb.

Pakowarki

Energooszczędne urządzenia do szybkiego pakowania brykietu, które pozwalają oszczędzić miejsce i zachować wysoką jakość surowca
Pakowarki Briklis
Briklis to znany producent pakowarek, którego maszyny cechują się wysokim stopniem zautomatyzowania i intuicyjną, szybką obsługą. Pakowarki do brykietu oszczędzają pracy i są niezbędnymi dla utrzymania porządku urządzeniami.