Wyrówniarki do drewna

Wyrówniarki do drewna to maszyny stolarskie, które służą do wykonywania pewnego rodzaju pracy szlifierskiej i nadają się do idealnego wyrównania i wygładzenia powierzchni drewna litego lub materiałów drewnopodobnych. Znajdą swoje zastosowanie w warsztatach i zakładach stolarskich oraz meblarskich, gdzie zwraca się uwagę na estetykę oraz jednolitą strukturę drewnianych desek, belek czy innych elementów.

Istnieją różne rodzaje wyrówniarek, w tym wyrówniarki jednostronne (do obróbki jednej strony deski) oraz wyrówniarko-grubościówki (umożliwiające obróbkę obu stron deski oraz jej grubościowanie).

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Strugarko wyrówniarka DMA 41L

Szerokość strugania: 410 mm Max ilość zbieranego wióra: 8 mm Moc silników trójfazowych: 4,0 kW

Strugarko wyrówniarka DMA 53L Stomana

Szerokość strugania: 630 mm Max ilość zbieranego wióra: 8 mm Moc silników trójfazowych: 5,5 kW

Strugarka wyrówniarka Robland S 410

Strugarka wyrówniarka Robland S 410 posiada stoły łatwe w regulacji przy pomocy prowadnic równoległobocznych oraz dźwigni. Są w pełni regulowane w górę i w dół. Zastosowanie prowadnic sprawia, że otwór pomiędzy stołem, a nożem jest bardzo mały, dzięki czemu powstający dźwięk jest tłumiony. Maszyna standardowo wyposażona jest w magnetyczny przyrząd do ustawiania noży strugarskich. Dodatkowo posiada4 precyzyjne noże tersa gwarantują wysoką precyzję cięcia oraz wygodną i szybką zmianę noży. Prowadnica wyrówniarki wykonana została w sposób bardzo precyzyjny. 

Strugarka wyrówniarka SR 430 Houfek

Strugarka SR to solidna i stabilna profesjonalna maszyna do  regulacji grubości obrabianego przedmiotu od dołu . Maszyna może poziomować powierzchnie i krawędzie o maksymalnej szerokości 430 mm. Mocny silnik 4kW i czteronożowy  cylinder strugający  zapewniają jakość i płaską powierzchnię.

Strugarka wyrówniarka SR 530 Houfek

Strugarka SR to solidna i stabilna profesjonalna maszyna do regulacji grubości obrabianego przedmiotu od dołu - wyrównywania powierzchni i krawędzi o maksymalnej szerokości 530 mm. Mocny silnik i czteronożowy walec strugarski zapewniają jakość i płaską powierzchnię.

Strugarka wyrówniarka Robland J 510

Szerokość strugania: 510 mm Max ilość zbieranego wióra: 6 mm Moc silników trójfazowych: 5,5 kW

Strugarka wyrówniarka R 430 Houfek

Strugarka R to solidna i stabilna profesjonalna maszyna do regulacji grubości obrabianego przedmiotu od dołu - wyrównująca powierzchnie i krawędzie o maksymalnej szerokości 430 mm. Mocny silnik i czteronożowy walec strugarski zapewniają jakość i płaską powierzchnię.

Strugarka wyrówniarka R 530 Houfek

Strugarka R to solidna i stabilna profesjonalna maszyna do regulacji grubości obrabianego przedmiotu od dołu - wyrównująca powierzchnie i krawędzie o maksymalnej szerokości 530 mm. Mocny silnik i czteronożowy walec strugarski zapewniają jakość i płaską powierzchnię. 

Strugarka wyrówniarka Holzkraft Minimax F 41ES

Wyrówniarka Minimax F 41ES posiada długi stół roboczy, który pozwala na precyzyjną obróbkę długich elementów. Wyrówniarka może zostać wyposażona w wał TERSA z systemem szybkiej wymiany noży lub wał spiralny XYLENT. 

Strugarka wyrówniarka Holzkraft Minimax F 52ES

Wyrówniarka Minimax F 52ES posiada długi stół roboczy, który pozwala na precyzyjną obróbkę długich elementów. Wyrówniarka może zostać wyposażona w wał TERSA z systemem szybkiej wymiany noży lub wał spiralny XYLENT.

Wyrówniarki - działanie urządzenia

Działanie urządzenia jest bardzo proste i opiera się niemal tylko na przesuwaniu oraz na jednostajnym ruchu elementu obrabianego. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu zapewnia brak wypukłości na drewnie i jego gładkość. Użycie tej maszyny zapobiegnie także nieestetycznym zadziorom i wystającym drzazgom.

Za pomocą wyrówniarki można uzyskać gładką i równą powierzchnię drewna, usuwając nierówności, sęki i inne niedoskonałości. Wyrówniarka pozwala także na uzyskanie dokładnych wymiarów grubości obrabianego materiału.

Obsługa wyrówniarki wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności. Należy dbać o odpowiednie zabezpieczenie obszaru pracy, stosowanie środków ochrony osobistej (np. okulary ochronne, słuchawki) oraz regularne ostrzenie i konserwację noży wyrówniarki.

Gdzie wykorzystywane są wyrówniarki do drewna?

Wyrówniarki są niezbędne w zakładach stolarskich, ciesielskich oraz w wielu innych miejscach, gdzie konieczna jest precyzyjna obróbka drewna. Zapewniają one szybkie i dokładne opracowanie materiału, co przekłada się na jakość finalnego produktu.

Mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy produkcji parkietu, desek podłogowych czy paneli, a także w zakładach produkujących sklejkę i płyty drewnopochodne. W tych miejscach mogą być używane do obróbki warstw drewna przed ich sklejeniem. W dużych zakładach produkujących meble na skalę przemysłową, wyrówniarki są częścią linii produkcyjnej, przetwarzając duże ilości drewna każdego dnia. W miejscach specjalizujących się w renowacji starych mebli, wyrówniarki mogą być używane do przywracania powierzchni drewnianych elementów do ich pierwotnego stanu.

Wyrówniarki Houfek i Stomana

Wyrówniarki do drewna to specjalistyczne maszyny stolarskie, które dedykowane są precyzyjnej obróbce drewnianych elementów. Umożliwiają uzyskanie gładkiej, jednolitej powierzchni drewna oraz dokładnych wymiarów grubości. Wyróżniamy wśród nich wyrówniarki jednostronne oraz wyrówniarko-grubościówki, które umożliwiają kompleksową obróbkę desek. Choć są nieodzownym narzędziem w wielu zakładach obróbki drewna, ich prawidłowe i bezpieczne użytkowanie wymaga stosowania odpowiednich środków ochrony oraz regularnej konserwacji. Dzięki wyrówniarkom, profesjonaliści z branży drzewnej mogą dostarczać produkty o wysokiej jakości i dokładności wykonania.

W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakość wyrówniarki i strugarko-wyrówniarki, dzięki którym usprawnisz prace stolarskie oraz nadasz nowej jakości elementom drewnianym. Dostępne modele to produkty liderów branży stolarskiej, takich jak Houfek czy Stomana. To maszyny łatwe w obsłudze i utrzymaniu, ale cieszące się niesłabnącym uznaniem klientów na całym świecie.