Peleciarki przemysłowe

Peleciarki, czyli maszyny do wytwarzania pelletu, przerabiają sprasowaną wcześniej słomę, drewno lub trociny na granulki. Tak powstałą biomasę można wykorzystać jako biopaliwo do ogrzewania, paszę dla zwierząt lub przemysłową biomasę. Działanie tego urządzenia jest łatwe: po wsypaniu materiału zostaje od sprasowany przy pomocy wysokiej temperatury i ciśnienia. Pozwala to uzyskać odpowiednią konsystencję i zachować wysoką jakość pelletu. Wielkość granulek zależy od wybranej średnicy otworów.

Wyświetlanie jednego wyniku

Peleciarka Granulat paszy peletu OPTIMAT PP360PRO

18,204.00  (14,800.00  bez VAT)
Przemysłowa Peleciarka Granulator Paszy Peletu Optimat PP360PRO PLUS z Obudową 350kg/h - Ø229 mm. Świetnie spisuje się do produkcji pelletu z materiałów organicznych, które można wykorzystać do ogrzewania i nawożenia oraz jako pasze do karmienia zwierząt.

Peleciarki - zastosowanie pelletu

Pellet jest wykorzystywany głównie do ogrzewania - nie tylko prywatnych domów, ale także budynków użyteczności publicznej i zakładów przemysłowych. Można używać go także jako ściółka w hodowli zwięrząt. Do jego produkcji nadają się wszelkiego rodzaju odpady drewniane (kora, wióry, trociny, zrębki), słoma, a nawet łupiny orzechów. Pellet jest świetnym, ekologicznym rozwiązaniem, które dodatkowo pomaga utylizować odpady produkcyjne. Optymalna wilgotność tego biopaliwa wynosi od 6 do 9%

Peleciarki od sprawdzonych producentów

Wybierając Elmat masz gwarancję otrzymania oryginalnego, autoryzowanego sprzętu od sprawdzonych producentów. Postaw na sprawdzonego dystrybutora i fachowe doradztwo - nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą Ci dobrać idealne urządzenia.