Traki taśmowe – do czego służą?

Traki taśmowe to maszyny do obróbki drewna o dużej wydajności i dokładności cięcia. Urządzenia te przeznaczone są do cięcia zarówno miękkiego, jak i twardego drewna oraz do obróbki szerokich kłód. Traki wykorzystywane są w małych i średnich zakładach przemysłowych, w których głównym materiałem obróbki jest drewno, takich jak tartaki czy stolarnie. Ich głównym zadaniem jest przecinanie kłód drewnianych na mniejsze elementy (np. deski) przy zachowaniu odpowiednich wymiarów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Trak taśmowy elektryczny OPTIMAT TMC 660S z osłoną

14,500.00  (11,788.62  bez VAT)
Trak taśmowy elektryczny OPTIMAT Timberland TMC 660S z osłoną taśmy przeznaczony jest do cięcia zarówno miękkiego jak i twardego drewna lub klocków drewnianych o długościach zgodnych z konstrukcją maszyny. Możliwość cięcia również drewna suchego oraz świeżego (surowego). Ten model wyposażony został w mocny silnik elektryczny. 

Trak taśmowy elektryczny OPTIMAT TMC 790S z osłoną

16,300.00  (13,252.03  bez VAT)
Trak taśmowy elektryczny OPTIMAT Timberland TMC 790S z osłoną taśmy przeznaczony jest do cięcia zarówno miękkiego jak i twardego drewna lub klocków drewnianych o długościach zgodnych z konstrukcją maszyny. Możliwość cięcia również drewna suchego oraz świeżego (surowego). Ten model wyposażony został w mocny silnik elektryczny. 

Trak taśmowy spalinowy OPTIMAT Timberland TMG 660S z osłoną taśmy

14,700.00  (11,951.22  bez VAT)
Trak taśmowy spalinowy OPTIMAT Timberland TMG 660S z osłoną taśmy przeznaczony jest do cięcia zarówno miękkiego jak i twardego drewna lub klocków drewnianych o długościach zgodnych z konstrukcją maszyny. Możliwość cięcia również drewna suchego oraz świeżego(surowego). Ten model wyposażony został w mocny silnik benzynowy. Brak konieczności podłączenia do prądu pozwala na zachowanie większej mobilności i niezależności.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze traków taśmowych?

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Należy sprawdzić wagę i ogólne wymiary konstrukcji, możliwość jej ewentualnego transportu, stopień trudności montażu oraz maksymalne wymiary kłód, które są w stanie przeciąć. Niezwykle istotne jest, aby dobierać maszynę do własnych potrzeb i preferencji.

Traki taśmowe OPTIMAT

OPTIMAT to znany i ceniony producent sprzętu, który cechuje się bezawaryjnością oraz niezwykłą wydajnością maszyn. W naszym asortymencie znajdziesz sprawdzone urządzenia, które spełnią Twoje oczekiwania i znacznie ułatwią Twoją pracę.