Traki taśmowe do drewna

Traki taśmowe to wszechstronne narzędzia używane przede wszystkim w przemyśle drzewnym, ale również w innych branżach, gdzie konieczne jest cięcie dużych i ciężkich bloków materiału, takich jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne. Są one niezbędnym wyposażeniem w tartakach, stolarniach, a także w warsztatach rzemieślniczych i fabrykach mebli.

Najbardziej popularnym zastosowaniem traków taśmowych jest cięcie drewna. Służą do przecinania kłód na deski, belki, listwy i inne elementy. Traki piły taśmowe używane są także do cięcia dużych bloków metalu na mniejsze kawałki oraz do przecinania dużych bloków tworzyw sztucznych na potrzebne wymiary.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Trak taśmowy elektryczny OPTIMAT TMC 660S z osłoną

13,990.00  (11,373.98  bez VAT)
Trak taśmowy elektryczny OPTIMAT Timberland TMC 660S z osłoną taśmy przeznaczony jest do cięcia zarówno miękkiego jak i twardego drewna lub klocków drewnianych o długościach zgodnych z konstrukcją maszyny. Możliwość cięcia również drewna suchego oraz świeżego (surowego). Ten model wyposażony został w mocny silnik elektryczny. 

Trak taśmowy elektryczny OPTIMAT TMC 790S z osłoną

14,500.00  (11,788.62  bez VAT)
Trak taśmowy elektryczny OPTIMAT Timberland TMC 790S z osłoną taśmy przeznaczony jest do cięcia zarówno miękkiego jak i twardego drewna lub klocków drewnianych o długościach zgodnych z konstrukcją maszyny. Możliwość cięcia również drewna suchego oraz świeżego (surowego). Ten model wyposażony został w mocny silnik elektryczny. 

Trak taśmowy spalinowy OPTIMAT Timberland TMG 660S z osłoną taśmy

13,990.00  (11,373.98  bez VAT)
Trak taśmowy spalinowy OPTIMAT Timberland TMG 660S z osłoną taśmy przeznaczony jest do cięcia zarówno miękkiego jak i twardego drewna lub klocków drewnianych o długościach zgodnych z konstrukcją maszyny. Możliwość cięcia również drewna suchego oraz świeżego(surowego). Ten model wyposażony został w mocny silnik benzynowy. Brak konieczności podłączenia do prądu pozwala na zachowanie większej mobilności i niezależności.

Traki taśmowe - do czego służą?

Traki taśmowe to maszyny do obróbki drewna o dużej wydajności i dokładności cięcia. Urządzenia te przeznaczone są do cięcia zarówno miękkiego, jak i twardego drewna oraz do obróbki szerokich kłód. Traki wykorzystywane są w małych i średnich zakładach przemysłowych, w których głównym materiałem obróbki jest drewno, takich jak tartaki czy stolarnie. Ich głównym zadaniem jest przecinanie kłód drewnianych na mniejsze elementy (np. deski) przy zachowaniu odpowiednich wymiarów.

Kluczowe cechy traków taśmowych

Traki taśmowe składają się z ciągłej, pętlowej taśmy piły, która jest naciągana między dwoma lub więcej kołami. Taśma ta przesuwa się z dużą prędkością, umożliwiając efektywne cięcie. Większość traków taśmowych pozwala na regulację wysokości i szerokości cięcia, co daje użytkownikowi możliwość przetwarzania różnych rozmiarów materiału. Nowoczesne piły traki taśmowe są zaprojektowane tak, aby zużywać mniej energii, co czyni je bardziej ekonomicznymi i ekologicznymi.

Do zalet, jakie płyną z wykorzystywania traków taśmowych w pracy, należy
precyzja cięcia, która jest kluczowa dla jakości finalnego produktu oraz możliwość cięcia różnych materiałów i różnorodnych form. Minimalna szerokość cięcia zmniejsza również straty materiału. Nowoczesne traki taśmowe są wyposażone w różne funkcje bezpieczeństwa, co zmniejsza ryzyko wypadków.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze traków taśmowych?

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Należy sprawdzić wagę i ogólne wymiary konstrukcji, możliwość jej ewentualnego transportu, stopień trudności montażu oraz maksymalne wymiary kłód, które są w stanie przeciąć. Niezwykle istotne jest, aby dobierać maszynę do własnych potrzeb i preferencji.

Traki taśmowe OPTIMAT

OPTIMAT to znany i ceniony producent sprzętu, który cechuje się bezawaryjnością oraz niezwykłą wydajnością maszyn. W naszym asortymencie znajdziesz sprawdzone urządzenia, które spełnią Twoje oczekiwania i znacznie ułatwią Twoją pracę.