Wiertarki pionowe do drewna

Wiertarki pionowe, w przeciwieństwie do wiertarek poziomych, wykonują otwory w płaszczyźnie pionowej. Służą do wiercenia drewna litego oraz materiałów drewnopodobnych i różnego rodzaju płyt. Wiertarki pionowe, zwane też kolumnowymi, są ważnym wyposażeniem zakładów stolarskich oraz tych, które zajmują się przemysłem drzewnym.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wiertarka do zawiasów Holzmann BBM 35MAN

2,750.00  (2,235.77  bez VAT)
Maszyna do nawiercania i osadzania okuć BBM 35MAN wyposażona jest w ręczny posuw wiercenia. Maszyna jest kompatybilna z dwoma typami zawiasów: Blum lub Hettich. Umożliwia sprawne wykonanie wszystkich operacji montażowych. Błyskawiczne przezbrajanie i intuicyjna obsługa zapewniają efektywną obróbkę zawiasów typu Blum lub Hettich.

Wiertarka do zawiasów Holzmann BBM 35PNEU

3,800.00  (3,089.43  bez VAT)
Wiertarka do zawiasów BBM 35PNEU wyposażona jest w pneumatyczny posuw wiercenia. Maszyna jest kompatybilna z dwoma typami zawiasów: Blum lub Hettich. Umożliwia sprawne wykonanie wszystkich operacji montażowych. Błyskawiczne przezbrajanie i intuicyjna obsługa zapewniają efektywną obróbkę zawiasów typu Blum lub Hettich.

Wiertarko-dłutarka Holzmann STM 26

4,150.00  (3,373.98  bez VAT)
Jaskółcze prowadnice (regulowane) zapewniają dokładną pracę, idealna do produkcji połączeń czopowych z twardego i miękkiego drewna, regulowana głębokość ograniczników pozawala na wysoką dokładność powtórzeń, duże koła ręczne pozwalają na łatwe ustawienie stołu, praktyczna obsługa ręczna ze wspomaganiem poprzez walec ciśnieniowy, sztywna, żeliwna konstrukcja maszyny, 2x mocowanie materiału z szybkim mocowaniem, podstawa z zamykaną skrzynką na narzędzia i gumową stopą, maksymalna wysokość warsztatowa: 210mm, wysokość: 1720mm.

Wiertarko-dłutarka Holzmann STM 26S

5,500.00  (4,471.54  bez VAT)
Jaskółcze prowadnice (regulowane) zapewniają dokładną pracę, idealna do produkcji połączeń czopowych z twardego i miękkiego drewna, regulowana głębokość ograniczników pozawala na wysoką dokładność powtórzeń, duże koła ręczne pozwalają na łatwe ustawienie stołu, praktyczna obsługa ręczna ze wspomaganiem poprzez walec ciśnieniowy, sztywna , żeliwna konstrukcja maszyny, 2x mocowanie materiału z szybkim mocowaniem, podstawa z zamykaną skrzynką na narzędzia i gumową stopą, maksymalna wysokość warsztatowa: 210mm, wysokość: STM 26S: 1870mm. Stół uchylny +/- 22,5°.

Wiertarki pionowe - czym się wyróżniają?

Wiertarki pionowe to popularny rodzaj wiertarek, szeroko stosowany zarówno w profesjonalnych warsztatach, jak i w zastosowaniach hobbystycznych. Charakteryzują się one tym, że wrzeciono wiertła jest umieszczone w pionowej osi, co pozwala na precyzyjne wiercenie otworów w różnorodnych materiałach. Służą do wiercenia otworów w metalach, drewnie i innych materiałach. Wykorzystywane są do precyzyjnego wiercenia w pracach budowlanych i remontowych. Idealnie nadają się do precyzyjnego wiercenia w produkcji seryjnej małych i średnich elementów.
Popularne wśród majsterkowiczów do różnorodnych projektów domowych i amatorskich.

Wrzeciono wiertła wiertarki pionowej umieszczone jest pionowo, co zapewnia większą precyzję wiercenia niż w przypadku wiertarek ręcznych. Większość modeli posiada regulowany stół roboczy, co pozwala na przystosowanie wiertarki do obrabianego przedmiotu. Wiertarki pionowe pozwalają na dostosowanie prędkości wiercenia do różnych materiałów i rodzajów wierceń oraz są kompatybilne z różnymi rodzajami i rozmiarami wierteł.

Zalety wiertarek pionowych

  • Precyzja - umożliwiają dokładne wiercenie otworów o określonej głębokości i średnicy,
  • Wielofunkcyjność - pozwalają na wiercenie w różnych materiałach przy użyciu odpowiednich wierteł,
  • Bezpieczeństwo - stabilna konstrukcja zapewnia bezpieczne użytkowanie i lepszą kontrolę nad procesem wiercenia,
  • Oszczędność czasu i wysiłku - automatyzacja procesu wiercenia znacznie skraca czas pracy i zmniejsza wysiłek fizyczny.

Wiertarki pionowe - rodzaje urządzeń

Maszyny te dzielą się na przenośne oraz stacjonarne. Oba urządzenia są stosunkowo małe, jednak to wiertarki przenośne mogą być montowane do blatów roboczych, w zależności od miejsca pracy. Przy wyborze wiertarki pionowej dla siebie, warto wziąć pod uwagę jej moc oraz rodzaj silnika, a także wykonanie. To decyduje o wydajności urządzenia, które możesz dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Solidne wykonanie i wysokiej jakości materiały wpływają na bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji.

Wiertarki pionowe, wiertarko-dłutarki Holzmann

W naszej ofercie znajdziesz wiertarki pionowe oraz wiertarko-dłutarki marki Holzmann, która zyskała uznanie nawet najbardziej wymagających i bezkompromisowych klientów.

Przy wyborze wiertarki pionowej, warto rozważyć: moc i prędkość obrotową urządzenia, aby dopasować je do rodzaju wykonywanych prac, rozmiar stołu roboczego, dostosowany do wielkości obrabianych przedmiotów. Warto także poznać dodatkowe funkcje, takie jak systemy chłodzenia, laserowe wskaźniki wiercenia, czy głębokościomierze.