Frezarki dolnowrzecionowe do drewna

Frezarki dolnowrzecionowe to urządzenia do frezowania profilowego. Służą do frezowania krawędzi oraz krzywizn, np. półe. Za ich pomocą możliwe jest wykonanie wykończeń narożnych oraz rowków do łączenia elementów drewnianych czy wrębów.

Frezarka do drewna dolnowrzecionowa to typ maszyny-frezarki przeznaczonej głównie do obróbki drewna. Nazwa „dolnowrzecionowa” odnosi się do położenia wrzeciona, które jest umieszczone poniżej powierzchni stołu roboczego. W frezarce dolnowrzecionowej wrzeciono, na którym montuje się narzędzie tnące (frez), jest umieszczone poniżej powierzchni stołu roboczego. Drewniana deska lub inny materiał jest prowadzony nad wrzecionem, co pozwala na obróbkę jego górnej powierzchni.

Ta maszyna jest używana głównie do wykonywania profilowania krawędzi, rowków, wycięć oraz innych zadań związanych z frezowaniem drewna. Dzięki odpowiednim frezom, można uzyskać różnorodne kształty i wzory na powierzchni drewna.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Frezarka dolnowrzecionowa Holzkraft minimax TW 55ES M DIGITAL

Minimax TW 55ES M digital to profesjonalna cyfrowa maszyna Holzkrafta.  Wyposażona jest w:
  • Elektryczną regulację wysokości i kąta przechyłu agregatu
  • Cyfrowe wyświetlacze zapewniające wysoką precyzję i powtarzalność
  • Sygnalizacja prędkości roboczej poprzez diody LED umieszczone na korpusie maszyny

Frezarka dolnowrzecionowa Holzkraft Minimax TW 55ES M3 UP

Frezarka TW55ES M3 UP posiada solidną stalowo – żeliwną konstrukcję, która zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas obrabiania materiałów. Frezarka posiada cztery prędkości obrotowe wrzeciona w zakresie od 3500 do 10000 obr./min. Sterowanie odbywa się z poziomu pulpitu za pomocą 4 calowego ekranu LCD. 

Frezarka dolnowrzecionowa Holzkraft Minimax TWF 55ES

Profesjonalna Frezarka dolnowrzecionowa Minimax TWF 55ES zapewnia wysoki komfort pracy. Frezarka Minimax TWF 55ES została wyposażona w aluminiowy, anodowany wózek jezdny ze stołem bocznym oraz przykładnicę poprzeczną z dwoma ogranicznikami. W standardowym wyposażeniu znajduje się również osłona do frezowania po łuku oraz docisk mimośrodowy dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas obróbki. Gwarancja na prowadnice wózka – 10 lat. 

Frezarka dolnowrzecionowa Holzkraft Minimax TWF 55ES M3 UP

Frezarka TWF 55ES M3 UP posiada solidną stalowo – żeliwną konstrukcję, która zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas obrabiania materiałów. Frezarka posiada cztery prędkości obrotowe wrzeciona w zakresie od 3500 do 10000 obr./min. Frezarka dolnowrzecionowa posiada przechylne wrzeciono,  a sterowanie odbywa się z poziomu pulpitu za pomocą 4 calowego ekranu LCD. 

Frezarka dolnowrzecionowa HOLZKRAFT Minimax TW 55ES

Profesjonalna Frezarka dolnowrzecionowa Minimax TW 55ES zapewnia wysoki komfort pracy. Frezarka Minimax TW 55ES została wyposażona w aluminiowy, andonowany wózek jezdny oraz osłonę do frezowania po łuku, zapewnia ona bezpieczeństwo podczas pracy z maszyną.

Frezarka stołowa HOLZKRAFT SCM TWF 45 classic

Frezarka stołowa minimax TWF 45C  z aluminiowym wózkiem jezdnym oraz przechylnym wrzecionem. TWF 45C posiada stabilną i solidną konstrukcję. Została wyposażona w aluminiowy wózek jezdny z 10 letnią gwarancją na zużycie prowadnic. Przechylne wrzeciono frezarskie zapewnia precyzyjną obróbkę materiałów. Frezarka została wyposażona w silnik o mocy 5,0 kW, który zapewnia wysoki komfort pracy.

Frezarka dolnowrzecionowa HOLZKRAFT Minimax T 55ES

Profesjonalna frezarka dolnowrzecionowa Minimax T 55ES z przechylnym wrzecionem i czterema prędkościami. Frezarka została wyposażona w stabilną i sztywną konstrukcję zapewniającą komfort i bezpieczeństwo pracy.

Frezarka dolnowrzecionowa HOLZKRAFT Minimax T 55ES LL

Frezarka dolnowrzecionowa Minimax T 55ES LL została wyposażona w stabilną i sztywną konstrukcję zapewniającą komfort i bezpieczeństwo pracy. Posiada również przechylne wrzeciono frezarskie o średnicy 30 mm zapewniające precyzyjną obróbkę materiałów. 

Frezarka stołowa HOLZKRAFT Minimax T 45C

Frezarka stołowa Minimax T 45C z żeliwnym stołem roboczym oraz stałym wrzecionem frezarskim. Frezarka Minimax T 45 C posiada stabilną i sztywną stalowo-żeliwną konstrukcję. Została wyposażona w stałe nieprzechylne wrzeciono frezarskie. Solidnie wykonany stół roboczy umożliwia bardzo precyzyjną obróbkę materiałów. Frezarka posiada również 3 prędkości obrotowe wrzeciona. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zadzwoń do nas lub wypełnij formularz na dole strony! 

Frezarka stołowa HOLZKRAFT Minimax T 45C LL

Frezarka stołowa Minimax T 45C LL z żeliwnym stołem roboczym oraz stałym wrzecionem frezarskim. Frezarka posiada stabilną i sztywną stalowo-żeliwną konstrukcję. Solidnie wykonany stół roboczy umożliwia bardzo precyzyjną obróbkę materiałów.

Frezarka stołowa HOLZKRAFT Minimax TW 45C

Frezarka stołowa Minimax TW 45C  z aluminiowym wózkiem jezdnym oraz przechylnym wrzecionem. Frezarka stołowa Minimax TW 45C posiada stabilną i solidną konstrukcję. Została wyposażona w aluminiowy wózek jezdny z 10 letnią gwarancją na zużycie prowadnic.

Frezarka dolnowrzecionowa ROBLAND T110i

Frezarka ze skośnym wrzecionem Robland T 110i przeznaczona jest do obróbki drewna i materiałów kompozytowych za pomocą frezów. Maszyna pozwala na wykonywanie szerokiego zakresu operacji technologicznych: frezowanie płaskie i profilowe części, frezowanie krzywoliniowe według szablonu, dłutowanie, kołkowanie, występy itp. Frezarka jest niezastąpiona w produkcji mebli, okien, drzwi, schodów, wnętrz, konstrukcji stolarskich. Maszyna wyposażona jest w aluminiowy wózek czopujący.

Frezarka dolnowrzecionowa Stomana Nikmann T 1005

Maszyna przeznaczona jest do wykonywania różnego rodzaju frezowania stolarki po prowadnicach z posuwem ręcznym, wycinania prostych kolców przy pomocy wózka czopującego oraz frezowania krzywoliniowego wg szablonu z posuwem ręcznym. Kompletny zestaw maszyny idealnie nadaje się do cięcia kolców i występów w prętach pustaków okiennych, zarówno prostokątnych jak i skośnych, w prętach ościeżnic i innych konstrukcji ramowych. Służy również do profilowania prętów, skrzydeł i skrzynek, do obróbki skrzydeł pustaków okiennych i płycin drzwiowych z przylgą oraz innych konstrukcji ramowych po obrysie zewnętrznym.

Frezarka dolnowrzecionowa Stomana Nikmann T-1004

Wymiary stołu roboczego/wózka:  1000 x 500 mm / — Maks. średnica narzędzia dla obróbki kształtowej: ø 180 mm Silnik: 2,2 kW

Frezarka dolnowrzecionowa Stomana Nikmann T 1003T

Frezarka T1003 przeznaczona jest do wykonywania różnorodnych prac frezarskich na prowadnicach, zarówno z posuwem ręcznym jak i z podajnikiem automatycznym. Obecność pochylanego wrzeciona w zakresie 0º-45º pozwala rozszerzyć możliwości operacyjne maszyny, zmniejszyć zakres używanych narzędzi, a także poprawić jakość obrabianej powierzchni skomplikowanych profili. 

Frezarka dolnowrzecionowa Stomana Nikmann T 1002 S

Frezarka T 1002 S firmy Stomana posiada aluminiowy stół przesuwny z precyzyjnymi prowadnicami z utwardzanej stali.  Średnica otworu w stole roboczym równa 260mm, z odsysaniem pod stołem. Osłona wrzeciona przy obróbce kształtowej dla średnicy Ø250mm. Zintegrowane prowadnice zabezpieczające 500 mm. Elektroniczny odczyt prędkości obrotowej. Zamontowana blokada wrzeciona. 6 prędkości obrotowe. Odchylanie wrzeciona do tyłu. Wymienna oprawka MK 4. Elektroniczny hamulec elektrodynamiczny.

Frezarka dolnowrzecionowa Stomana Nikmann T 1000 S

Frezarka Stomana Nikmann to solidna maszyna z aluminiowym stołem przesuwnym z precyzyjnymi prowadnicami z utwardzanej stali. Średnica otworu w stole równa 190mm, z odsysaniem pod stołem. Elektroniczny odczyt prędkości obrotowej. Ochrona wrzeciona dla średnicy 180mm. Zamontowana blokada wrzeciona.4 prędkości obrotowe. Odchylanie wrzeciona do tyłu.

Frezarka dolnowrzecionowa Stomana Nikmann Т-800

Frezarka dolnowrzecionowa Stomana T 800 to masywna maszyna z dużym żeliwnym stołem roboczym. Średnica otworu w stole 190mm, z odsysaniem pod stołem. Frezarka posiada elektroniczny odczyt prędkości obrotowej. Ochrona wrzeciona dla średnicy to 180mm. Zamontowana blokada wrzeciona. 4 prędkości obrotowe. Odchylanie wrzeciona do przodu.

Frezarka dolnowrzecionowa do drewna - działanie maszyny

Frezarka dolnowrzecionowa to niezastąpiona maszyna w przemyśle drewnianym. Jej działanie polega na ułożeniu na stole frezarki elementu do obróbki i przesuwaniu w kierunku frezów. Można robić to ręcznie lub za pomocą posuwu. Pozwala to na profesjonalnie i wysoce estetyczne wykończenie drewnianych przedmiotów. Frezarkę dolnowrzecionową można podłączyć do odciągu do trocin - dzięki temu unikniemy rozprzestrzenieniu się pyłów i trocin, a maszyna będzie pracowała wydajniej.

Ponieważ wrzeciono jest umieszczone poniżej stołu roboczego, frezarka do drewna jest uważana za bezpieczniejszą w użyciu w porównaniu z frezarkami górnowrzecionowymi. Mimo to, podczas pracy z maszyną, użytkownik powinien przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa, nosić odpowiednie wyposażenie ochronne i być świadomym zagrożeń.

Istnieje wiele różnych modeli frezarek dolnowrzecionowych dostępnych na rynku, które różnią się wielkością, mocą oraz dodatkowymi funkcjami. Niektóre frezarki są wyposażone w cyfrowe wskaźniki, systemy regulacji wrzeciona czy przystawki do kopiowania kształtów. Chociaż frezarki do drewna dolnowrzecionowe są przede wszystkim używane do obróbki drewna, niektóre z nich mogą być również używane do obróbki innych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, w zależności od specyfikacji maszyny i używanego freza.

Gdzie wykorzystywane są frezarki do drewna?

Frezarki do drewna są popularnym narzędziem stosowanym w wielu gałęziach przemysłu drzewnego oraz stolarki. W miejscach, takich jak zakłady stolarskie, frezarki są używane do profilowania krawędzi mebli, drzwi, ram okiennych oraz innych elementów wykonanych z drewna. W zakładach produkujących meble, te maszyny służą do tworzenia specjalnych kształtów i wzorów na krawędziach blatów, półek czy frontów szafek.

Frezarki do drewna mogą być używane do przygotowywania elementów drewnianych stosowanych w konstrukcjach budowlanych, takich jak belki, listwy przypodłogowe czy elementy dachowe.

Frezarki dolnowrzecionowe Holzkraft i Stomana Nikmann

W naszej ofercie znajdziesz frezarki dolnowrzecionowe czołowych marek, takich jak Holzkraft i Stomana Nikmann które świetnie sprawdzą się w zakładach obróbki drewna, stolarniach i tartakach. Maszyna pozwala na precyzyjne wykonanie nacięć i frezów, a korzystanie z niej pozwoli wykonać pracę szybko i estetycznie.