Giętarki – wielofunkcyjne urządzenie

Giętarki to przydatne narzędzia, które służą do zaginania przedmiotów, wykonanych z materiałów, takich jak mosiądz, żelazo, miedź czy aluminium. Z pomocą giętarki można wykonać np. rury, profile czy przedmioty użytkowe: żyrandole kute, drzwi, dekoracje, a nawet siatkę ogrodzeniową. To przydatne i wielofunkcyjne narzędzie, które nadaje się do gięcia złożonych i prostych form, co czyni je jeszcze bardziej uniwersalnymi. Giętarka może także służyć do obróbki drewna.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Giętarka do rur cienkościennych Metallkraft RB 30 377 6030

Giętarka do rur cienkościennych Metallkraft RB 30 Metallkraft RB 30 – giętarka do rur cienkościennych z mosiądzu, miedzi, stali i

Giętarka Metallkraft WB 100 377 6101

Giętarka Metallkraft WB 100 Metallkraft WB 100 – giętarka dla rzemiosła i do użytku domowego. Opis: • Do gięcia na

Giętarka uniwersalna Metallkraft UB 10 377 6010

Giętarka uniwersalna Metallkraft UB 10 Metallkraft UB 10 – uniwersalna giętarka do gięcia pod kątem, po promieniu i do gięcia

Giętarka mechaniczna do rur oraz profili Metallkraft PRM 40 FH 381 2040

Giętarka mechaniczna do rur oraz profili Metallkraft PRM 40 FH Metallkraft PRM 40 FH – giętarka mechaniczna z pedałem nożnym

Giętarka mechaniczna do rur oraz profili Metallkraft PRM 35 F 381 2035

Giętarka mechaniczna do rur oraz profili Metallkraft PRM 35 F Metallkraft PRM 35 F – giętarka mechaniczna z pedałem nożnym

Giętarka mechaniczna do rur i profili z obsługą pedałem nożnym Metallkraft PRM 10 E 378 0011

Giętarka mechaniczna do rur i profili z obsługą pedałem nożnym Metallkraft PRM 10 E Metallkraft PRM 10 E – giętarka

Giętarka ręczna do rur i profili Metallkraft PRM 10 M 378 0010

Giętarka ręczna do rur i profili Metallkraft PRM 10 M Metallkraft PRM 10 M – ręczna giętarka do rur i

Giętarki o różnym zastosowaniu - giętarka do profili, giętarka do drutu

Giętarki znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w konstrukcjach metalowych, produkcji rur, motoryzacji, budownictwie i produkcji mebli. Są przystosowane do pracy z różnymi materiałami, takimi jak stal, aluminium, miedź czy tworzywa sztuczne. Giętarka może służyć także do obróbki drewna, jednak najczęściej wykorzystuje się giętarkę do blachy, prętów. Giętarka do rur miedzianych to niezastąpione narzędzie w produkcji rur do ogrzewania podłogowego czy instalacji wodociągowych, podobnie jak giętarka do rur stalowych, które wykorzystuje się w przemyśle energetycznym. Giętarki do płaskowników są niezastąpione przy produkcji ogrodzeń, balustrad, słupków i poręczy.

Giętarki - ważne parametry techniczne

Wybór odpowiedniej giętarki zależy od specyfiki pracy, rodzaju materiału, wymaganej precyzji i skali produkcji, przy czym każdy typ giętarki ma swoje unikalne zalety i jest najlepiej przystosowany do określonych zastosowań.

Ważnymi parametrami giętarek jest promień gięcia, kąt gięcia i grubość materiału, przy czym różne giętarki oferują różne możliwości w tych obszarach. W zależności od wymagań, giętarki zapewniają różne poziomy precyzji i kontroli, co ma kluczowe znaczenie dla jakości i powtarzalności.

Koszt zakupu giętarki powinien być rozważany w kontekście kosztów inwestycyjnych oraz efektywności pracy, jaką narzędzie może zapewnić w pracy.

Giętarki - rodzaje maszyny

Giętarka to ważny element warsztatu ślusarskiego, ale jest też pomocną maszyną przy pracach, które wymagają dużej siły i okazują się niewykonalne ręcznie. Możesz wybrać mniej złożoną giętarkę ręczną, która jest łatwa w obsłudze i łatwa w przenoszeniu lub bardziej rozbudowaną giętarkę automatyczną - z obsługą pedałem nożnym.

Giętarki Metallkraft

W naszej ofercie mamy giętarki firmy Metallkraft, które spełnią oczekiwania zarówno fachowców, jak i amatorów. Są przystosowane do prac nieskomplikowanych warsztatowych oraz bardziej zaawansowanych techniczne i profesjonalnych - w zakładach przemysłu metalurgicznego.

Praca z giętarkami wymaga przestrzegania ścisłych zasad bezpieczeństwa, aby uniknąć ryzyka wypadków.