SUSZARNIA REWOLWEROWA Magnum 1000
(o wydajności około 800 kg/h przy wilg. Początkowej 45% i końcowej 12%)
Prezentowana poniżej suszarnia jest
Bezpieczna ze względu na wymiennik ciepła – ogień nie ma styczności z surowcem suszącym,
Ekonomiczna ze względu na małe zużycie prądu i surowca do suszenia,
Użytkowa poprzez brak styczności surowca z dymem – nie ściemnia surowca
Bezobsługowa poprzez sterowanie – automatycznie ustawia parametry suszenia
W skład zespołu suszarni bębnowej wchodzą kolejno:
• piec suszarniczy na paliwo stałe z palnikiem (zrębki, trociny, odmiany węgla-wg zamówienia klienta), – zasobnik paliwa z podajnikiem,
• odajnik ślimakowy trocin z zasobnikiem, napędem i instalacją elektryczną,
• bęben obrotowy (rewolwerowy) z napędem i instalacją zasilania elektrycznego,
• króciec rozładunkowy z wyciągiem gorącego powietrza,
• wentylator wyciągowy pary z przyłączem,
Rewolwerowy bęben obrotowy wyposażony jest w przelotowy wymiennik ciepła, wykluczający bezpośredni kontakt surowca ze spalinami. Gorące spaliny przepływają we wnętrzu kanałów bębna, a nadmiar gorących oparów zostaje odprowadzony do atmosfery poprzez wentylator i instalację parową, umiejscowioną na obudowie. Wilgotne trociny przemieszczają się we wnętrzu bębna, gdzie odbierają ciepło z wymienników rurowych i przemieszczają się do tyłu, wzdłuż osi bębna. Do odprowadzenia nadmiaru ciepła z ins- talacji suszarniczej służy wentylator końcowy. Zasyp surowca (wilgotnych trocin) jest realizowany w sposób automatyczny. Do tego celu służy przenośnik ślimakowy wyposażony w pojemnościowy zasobnik trocin. Przenośnik jest umieszczony bezpośrednio nad otworem zasypowym bębna, za piecem grzewczym. Do opróżnienia bębna z wysuszonego surowca służy króciec spustowy, umiejscowiony w tylnej, dolnej części bębna. Element grzewczy suszarni stanowi specjalny piec suszarniczy, opalany alterntywnie: pelletem lub zrębkami. Sposób wymiany ciepła w suszarni rewolwerowej wyklucza bezpośredni kontakt suszonego surowca z opałem. Warunkiem jest zachowanie właściwej i bezpiecznej obsługi pieca i procesu suszenia trocin.
W celu lepszego zrozumienia budowy i działania suszarni, oraz identyfikacji zespołów wchodzących w jej skład, należy zapoznać się z nz. rysunkami i zdjęciami poglądowymi.
Interesuje Cię ten produkt?
Skontaktuj się z naszym konsultantem
Łukasz
Tel. Kom. 503 196 829
Tel. 81 446 50 57
supryn@elmat.lublin.pl
–
Robert
Tel. Kom. 507 197 677
Tel. 81 446 50 57
kapica@elmat.lublin.pl