Grubościówki

Odkryj grubościówkę do obróbki drewna marki Houfek SP 630 z wałem spiralnym

Grubościówka Houfek

Grubościówka Houfek SP 630, SP630 z wałem spiralnym, funkcje, zastosowanie

 

Co to są grubościówki? 

Grubościówki do drewna to bardzo popularne maszyny stosowane w obróbce drewna w profesjonalnych zakładach, jak i małych warsztatach, które służą do regulacji grubości detali drewnianych elementów. Ich głównym zadaniem jest precyzyjne jednostronne wyrównywanie i wygładzanie elementów z twardego, jak i miękkiego drewna. Grubościówki są niezwykle przydatnym narzędziem w branży stolarskiej, meblarskiej oraz przy produkcji drewnianych wyrobów.

Grubościówki oferują wiele korzyści i możliwości, w tym:

 • Dopasowanie wymiarów: Grubościówki pozwalają na precyzyjne dostosowanie grubości drewnianych elementów do pożądanych wymiarów. Dzięki nim można zmniejszyć grubość materiału, aby uzyskać idealne dopasowanie do projektowanych mebli, konstrukcji lub innych wyrobów.
 • Obróbka jednostronna: Grubościówki obrabiają drewno z jednej strony, co oznacza, że można zachować pierwotny wygląd lub wykończenie na drugiej stronie elementu. To szczególnie przydatne w przypadku desek lub paneli, które mają być widoczne po montażu.
 • Precyzja i jakość: Grubościówki umożliwiają precyzyjne skrawanie i regulację grubości, co przekłada się na wysoką jakość obróbki drewna. Dzięki nim można uzyskać jednolitą grubość elementów, gładką powierzchnię i dokładne wymiary.
 • Efektywność i oszczędność czasu: Grubościówki są znacznie bardziej efektywne niż ręczne narzędzia do regulacji grubości drewna. Dzięki automatycznemu procesowi strugania i regulacji grubości można zaoszczędzić czas i wysiłek podczas obróbki większych ilości materiału.
 • Wielofunkcyjność: Niektóre modele grubościówek oferują również funkcje frezowania, co zwiększa ich wszechstronność i umożliwia wykonanie dodatkowych operacji na drewnie, takich jak profilowanie krawędzi, wycinanie rowków czy wykonywanie wpustów.

Wyjątkowa maszyna do precyzyjnej obróbki drewna

Przejdźmy do jednej z popularnych modeli grubościówek firmy Houfek SP 630 oraz SP 630 z wałem spiralnym (dostępne w naszej ofercie od ręki). Modele te charakteryzują się solidną konstrukcją, precyzją oraz niezawodnością.

 

 

Grubościówka Houfka SP 630 to model, który zapewnia doskonałą jakość obróbki drewna. Wyposażona w silnik o mocy 5,5 kW, umożliwia obróbkę materiałów o maksymalnej szerokości strugania 630 mm. W standardowej wersji maszyna ta posiada czteronożowy wał strugarski i prędkość posuwu obrabianego materiału: 4/8 m/min. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym, SP 630 zapewnia płynną pracę i precyzyjne cięcie.

Natomiast model SP 630 z wałem spiralnym to ulepszona wersja, która wykorzystuje wał spiralny z ostrzami tnącymi ułożonymi w spiralę. Taki układ ostrzy zapewnia jeszcze lepszą jakość obróbki i zmniejsza ryzyko powstawania smug na powierzchni drewna. Dzięki temu rozwiązaniu, SP 630 z wałem spiralnym jest szczególnie polecany do obróbki materiałów wymagających doskonałej gładkości, takich jak drewno egzotyczne.

Wał spiralny w maszynie Houfek SP 630

Wał spiralny to innowacyjne rozwiązanie, które wprowadza wiele korzyści podczas obróbki drewna. Ten zaawansowany system tnący zastosowany w grubościówce Houfek SP 630 oferuje wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych ostrzy tnących.

 • Jakość obróbki: Wał spiralny wyposażony jest w ostrza tnące rozmieszczone w spiralny sposób. Dzięki temu rozwiązaniu, każde ostrze wykonuje cięcie pod innym kątem, co skutkuje bardziej płynnym i równomiernym przecinaniem drewna. Ostrza tnące działają na materiał w sposób bardziej delikatny, minimalizując ryzyko powstawania smug, nierówności lub drgań na powierzchni drewna. Efektem jest doskonała gładkość i jakość obrabianych elementów.
 • Redukcja hałasu: Wał spiralny jest również bardziej efektywny w redukcji hałasu w porównaniu do tradycyjnych grubościówek. Dzięki równomiernej obróbce i płynniejszemu cięciu generowany hałas jest znacznie mniejszy, co przekłada się na poprawę warunków pracy i komfortu operatora.
 • Zwiększona trwałość ostrzy: Ze względu na spiralne ułożenie ostrzy tnących, obciążenie na poszczególne ostrza jest równomiernie rozłożone. Dzięki temu ostrza są mniej narażone na przeciążenia i zużycie, co przekłada się na ich dłuższą żywotność. Wał spiralny wymaga również mniej częstych wymian ostrzy, co przyczynia się do oszczędności czasu i kosztów eksploatacji.
 • Wielofunkcyjność: Grubościówka Houfek SP 630 z wałem spiralnym może być używana do obróbki różnych rodzajów drewna, w tym również do bardziej wymagających materiałów, takich jak drewno egzotyczne czy forniry. Dzięki precyzyjnemu cięciu i minimalizacji wibracji jest idealnym narzędziem do tworzenia wysokiej jakości elementów meblowych czy podłóg drewnianych.

Wał spiralny wykorzystany w grubościówce to zdecydowanie zaawansowane rozwiązanie, które oferuje doskonałą jakość obróbki drewna, redukcję hałasu, zwiększoną trwałość ostrzy i szerokie możliwości zastosowania. Z pewnością zaspokoi potrzeby stolarzy i producentów mebli, dążących do perfekcji i wysokiej jakości wyrobów.

 

Zastosowanie grubościówki  SP 630/SP 630 z wałem spiralnym

Grubościówki Houfka SP 630  znalazły szerokie zastosowanie w branży stolarskiej i meblarskiej. Oferują one niezrównaną precyzję i jakość obróbki drewna, umożliwiając tworzenie doskonałych wyrobów. Dzięki możliwości precyzyjnego regulowania grubości skrawania, maszyny te są idealne do produkcji mebli o różnych wymiarach. Pozwalają one na równomierne zmniejszanie grubości desek, paneli, blatów czy elementów ramowych, gwarantując idealne dopasowanie i estetyczny wygląd finalnego wyrobu. Grubościówki umożliwiają również obróbkę drewna o różnej twardości i gatunku. Dzięki precyzyjnemu cięciu i regulacji prędkości posuwu można skutecznie obrabiać zarówno miękkie drewno iglaste, jak i twarde gatunki drewna liściastego. Są idealnym narzędziem dla stolarzy i producentów mebli, którzy pracują z różnorodnymi materiałami. Korzyści wynikające z pracy z grubościówkami oferują wiele korzyści dla stolarzy i producentów mebli.

Oto niektóre z nich:

 • Precyzja i jakość: Dzięki solidnej konstrukcji i zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym, grubościówki Houfka zapewniają precyzyjne cięcie i wysoką jakość obróbki drewna. Dzięki temu można osiągnąć doskonałe efekty i zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.
 • Wydajność i oszczędność czasu: Grubościówki Houfka umożliwiają szybką i efektywną obróbkę drewna. Duża szerokość robocza oraz regulacja prędkości posuwu pozwalają na zwiększenie produktywności i skrócenie czasu wykonania zadań.
 • Łatwość obsługi: Grubościówki Houfka są intuicyjne w obsłudze, co ułatwia pracę operatorowi. Prosta regulacja grubości cięcia oraz funkcje bezpieczeństwa zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas pracy.

 

Podsumowując, grubościówki SP 630 i SP 630 z wałem spiralnym są wszechstronnymi narzędziami do obróbki drewna, które oferują precyzję, jakość i wydajność. Dzięki nim stolarze i producenci mebli mogą osiągnąć doskonałe efekty i zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Niezależnie od projektu, grubościówki Houfka są niezawodnym wyborem dla profesjonalistów, którzy dążą do doskonałości w obróbce drewna.